DIY na Gwiazdkę: proste i szybkie sposoby na dekoracje przy użyciu lampek choinkowych!

Po długiej przerwie spowodowanej różnymi prywatnymi i zawodowymi sprawami wracam do Was z baaardzo prostym i ekspresowym projektem DIY. 
Każdy z Was ma prawdopodobnie przynajmniej jeden komplet lampek choinkowych. Jeśli nie, polecam przeszukać Allegro, hipermarkety, sklepy typu Pepco albo po prostu zajrzeć do Ikei. W grudniu lampek jest zatrzęsienie, a w przywołanych miejscach można je znaleźć w naprawdę niezłych cenach. Co do koloru - oczywiście najbardziej uniwersalne są odcienie białego. Mówię o odcieniach, gdyż na rynku dostępne są zarówno ciepłe, jak i zimne wersje. Ja preferuję te ciepłe, bo mam wrażenie, że stwarzają bardziej przytulną atmosferę. Możecie oczywiście zaszaleć i zdecydować się na jakiś kolor, a nawet wersję wielokolorową. To zależy tylko od Was. Pamiętajcie, by kolory dobierać do pozostałych elementów wystroju.

Do czego więc mogą przydać się lampki oprócz oczywistej funkcji ozdoby choinki?

1. Zawieś lampki wzdłuż regału na książki, niczym świetlistą girlandę albo pnącze. Wyglądają uroczo i bezpretensjonalnie. Wybierz te na baterie, jak np. z Ikei. Dzięki temu unikniesz plątaniny kabli, których i tak jest w naszych domach stanowczo zbyt wiele.2. Połóż lampki wzdłuż komody lub półki pod TV. Spełnią funkcję lampki nocnej, a ich nastrojowe światło będzie sprzyjać wyciszeniu, ukojeniu nerwów i romantycznej atmosferze.

3. Wypełnij lampkami flakon, szklany słój, karafkę. Ja wykorzystałam do tego wazon po storczyku, który nie wytrzymał chyba mojego wariackiego trybu życia i poddał się niedługo po przyniesieniu go do domu. Storczyk umarł, a szklany, wysoki wazon został i sprawdził się idealnie jako świąteczna lampa podłogowa!4. Powieś lampki w oknie. Już z daleka będzie widać, że w tym domu panuje cudowna, ciepła, świąteczna atmosfera. Poza tym miło jest nawet wieczorem mieć pięknie rozświetlone okno! Wystarczy tylko przerzucić kilkakrotnie kabel przez karnisz i gotowe. Proste, a efekt bajeczny!

5. Zrób nad łóżkiem "niebo" z lampek. Ja połączyłam dwa komplety, które zakupiłam na Allegro. Oczywiście lepiej, by były w tym samym odcieniu, wówczas całość będzie wyglądała spójnie. Do tego celu wykorzystałam haczyki, które można zakupić w każdym sklepie budowlanym. Haczyki łatwo odkleić, gdy dekoracja nam się znudzi i postanowimy ją zdjąć. Montowałam je naprzemiennie, tzn. raz układałam haczyk kierując jego zagięcie w lewo, a raz w prawo. Dzięki temu calość lepiej się trzyma i nie zlatuje przy byle okazji.6. Przymocuj lampki wokół przejścia np. z przedpokoju do pokoju. Tutaj również w ruch poszły haczyki, które przyklejałam co kilkadziesiąt centymetrów aż do samego dołu. Teraz gości od progu wita świąteczna atmosfera, a mi wystarczy oprócz nich kilka zapalonych świec zapachowych i nastrojowe oświetlenie "robi" całą romantyczną atmosferę.A jakie sposoby na lampki znacie Wy? Możliwych konfiguracji światełkowych jest pewnie jeszcze bardzo dużo, ale myślę, że na posiadane przeze mnie 36m2 to i tak zbyt wiele ;) Jak Wy dekorujecie swój dom na Gwiazdkę?