CZYM JEST DLA MNIE MÓJ SMARTPHONE?

najlepsze aplikacje na smartphone


W dzisiejszych czasach bez telefonu to jak bez ręki. Nie ma w tym ani krzty przesady. Dlaczego smartphone aż tak zdominował nasze życie? Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby nagle wszystkie telefony świata straciły zasięg? Pomijając upadek licznych przedsiębiorstw, jak wyglądałoby życie jednostki?
Przypuszczam, że zapanowałby wielki chaos. Ludzie nie umieją być już punktualni, nie umieją też cierpliwie czekać na spóźnialskich. Nie są w stanie tak zarządzać swoim czasem, by móc z wyprzedzeniem umówić się na spotkanie i tego terminu dotrzymać. Wiele czasu musiałoby upłynąć, aż na nowo nauczylibyśmy się żyć bez komórki.Jakiś czas temu pisałam o celebracji małych chwil, wyciszeniu. Smartphone to dla mnie całkowite przeciwieństwo wyciszenia - z nosem w komórce spędzamy całe dnie, a nie rozglądając się wokół ciężko dostrzec coś pięknego.
Ja też nie wyobrażam sobie życia bez smartphone'a. Jest mi potrzebny i w pracy, i w życiu osobistym. Jakie funkcje, oprócz tych podstawowych jak wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych, zapewnia mi moje urządzenie? Czym jest dla mnie mój smartphone?

najlepsze aplikacje na smartphone


1. POCZTĄ. Jestem absolutnie zachwycona łatwością, z jaką mogę zarządzać swoimi kontami na Gmailu. W zasadzie przestałam z poczty korzystać na laptopie. Wszystko załatwiam przez smartphone'a.

2. KOMUNIKATOREM. Ta genialna aplikacja daje możliwość nie tylko tworzenia grup, ale również w łatwy sposób przekazuje multimedia takie jak zdjęcia czy filmy adresatowi. Jedyny wymóg - obie strony konwersacji muszą mieć zainstalowaną aplikację i połączenie z internetem.

3. APARATEM. Na co dzień korzystam oczywiście z lustrzanki, ale nie zawsze mam do niej dostęp. I choć mój telefon nie ma najlepszego aparatu pod słońcem, to na wyjątkowe sytuacje w zupełności wystarcza. Dzięki aplikacjom takim jak Cymera czy Snapseed mogę od razu poprawić zdjęcie, dodać filtr czy zwyczajnie wyretuszować.

4. PRZEGLĄDARKĄ INTERNETOWĄ. Nieważne, czy szukam przepisu na naleśniki, czy zakresu kompetencji Marszałka Senatu - telefon zawsze mam pod ręką i tutaj też w zupełności zastępuje mi komputer. To samo tyczy się rozkładu jazdy komunikacji miejskiej - wszystkie te informacje znajdują się w odpowiedniej aplikacji.

5. OKNEM NA ŚWIAT. Aplikacje mobilne Facebooka, Instagrama, Pinteresta to kolejne dobrodziejstwo smartphone'ów Dzięki nim na bieżąco mogę śledzić, co dzieje się na ulubionych portalach społecznościowych.

6. BANKIEM. Nie boję się aplikacji, dzięki którym mam stały dostęp do salda na kontach, historii wykonywanych operacji, a nawet wykonywania przelewów na niewielkie kwoty. Jeden z banków, którego jestem klientką, nie posiada aplikacji mobilnej - nadal nie rozumiem dlaczego, bo jest to bank typowo internetowy, więc, wydawałoby się, z nowoczesnym podejściem do rynku. A tu klapa. 

7. RADIEM. Spotify daje mi miłą odskocznię od świata zewnętrznego i łatwy dostęp do ulubionej muzyki. Mało kto nie zna chyba tej aplikacji.

8. NOTATNIKIEM I KALENDARZEM. Choć na co dzień wolę mimo wszystko wersję papierową, to czasem muszę zapisać coś w telefonie, bo zwyczajnie niczego innego nie mam pod ręką. To znakomite narzędzie na awaryjne sytuacje.

9. MINIXBOXEM. Przyznaję się - gram w gry, przeważnie w tramwajach i kolejkach. Obecnie na tapecie są Little Things Forever, Minionki i Zgadnij, co to? W tym względzie jestem jak mała dziewczynka :)

10. AKTYWNOŚCIOMIERZEM. Mój smartphone sparowany jest z interaktywnym zegarkiem, dzięki czemu mogę monitorować różne parametry. Ponadto smartwatch ma kilka innych znakomitych funkcji, np. wibracje podczas połączenia przychodzącego, możliwość odczytania wiadomości zarówno sms, jak i Messenger, Whats App i Gmail. Fajna sprawa - polecam.

najlepsze aplikacje na smartphoneA czym dla Ciebie jest Twój smartphone?
BĄDŹ NA BIEŻĄCO: