PODSUMOWANIE LUTEGO + PRZEGLĄD PRASY INTERNETOWEJChoć dłuższy o jeden dzień, ten najkrótszy miesiąc w roku minął mi zdecydowanie zbyt szybko. Wypełniony sesją i zmianami zawodowymi nie pozostawił zbyt wiele czasu na relaks i leżenie d... plecami do góry :) Niemniej jednak kończę luty z uśmiechem na ustach i z poczuciem, że zrobiłam całkiem sporo, by marzec, kwiecień i kolejne miesiące tego roku przyniosły dobre dni.TROCHĘ PRYWATY...

Planowane zmiany zawodowe już nie są w planach - już się dzieje! :) Dzieje się bardzo dobrze, zdecydowanie na lepsze. Otwierają się przede mną nowe możliwości, ogromna szansa na rozwój i poszerzenie horyzontów. Jestem więc pełna optymizmu i niecierpliwości, a póki co przygotowuję się w myślach do wyjazdu do stolicy, który zapoczątkuje moją przygodę z nową pracą :)

W chwilach, których nie wypełnia myśl o egzaminach i wszędobylskie skrypty, dużo gotuję. Gotuję i pakuję, oczywiście zmywarkę. Strach pomyśleć, jaki przyjdzie rachunek za wodę, wymyśliłam sobie bowiem wielkie wiosenne porządki (jak zmiany, to zmiany, a co!) i wywalam wszystko z kuchennych szafek, naczynia profilaktycznie do zmywary, jakieś niewiadomocotobyłoidokiedyważne ląduje w koszu na śmieci... Mam maleńką kuchnię i ledwo już się mieszczę z tym bajzlem, ale jak już zaczęłam, to skończę :) Niewykluczone, że jak już dotrę do finiszu, to zredaguję jakiś obszerny wpis na temat organizacji w kuchni. Albo i cały cykl, bo temat jest bardzo rozległy ;) Co Wy na to?

WARTO PRZECZYTAĆ...


TOMASZ WĘCKI: JAK LEPIEJ PISAĆ? 7 KROKÓW DO POPRAWY STYLU Myślę, że każdy bloger powinien choć raz przeczytać ten artykuł. Jest zwięzły, a Tomasz wykłada kawę na ławę. Bardzo trafnie wyłapał częste błędy popełniane przed odważnych gryzipiórków. Ja do jego listy dorzucę błędy ortograficzne, stylistyczne i interpunkcyjne. Choć każdemu zdarzy się czasem takowy popełnić, warto dwa razy spojrzeć na swój twór, by wyłapać wszystkie byki zanim ujrzy światło dzienne.

ALABASTERFOX: INSTAGRAM - JAK ROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIA Bardzo cenne wskazówki. Sama staram się dzięki temu poradnikowi przykładać większą wagę do zdjęć robionych telefonem, w tak zwanym biegu, gdy obiad już stygnie, a lody się topią ;) Nie ma czasu na szukanie lustrzanki i do akcji wkracza telefon. Mój nie jest z najwyższej półki, powiedziałabym raczej, że jest gdzień pośrodku, ale aparat ma w miarę przyzwoity. Ponadto na rynku jest masa ogólnodostępnych aplikacji, które czasem pomogą uratować jakieś fotosy. Warto więc zajrzeć do Alabasterfox, dzięki której udoskonalicie swoje konto na Instagramie :)

ESENCJA: PRZEPIS NA POPĘKANE CIASTECZKA CZEKOLADOWE Uroczy, smakowity przepis, w dodatku uzupełniony rozczulającymi zdjęciami, dokumentującymi proces przygotowania przysmaku. U mnie nadal na liście "to do", ale już niedługo pod hasłem "done" ;)WARTO OBEJRZEĆ...

KYLE AND JACKIE O: 100 YEARS OF FASHION Eleganckie i kobiece lata '30, szykowne lata '40... Zobaczcie sami! Najbardziej zaskoczyło mnie spojrzenie na XXI wiek, wcześniej nie zastanawiałam się tak nad tendencją modową naszych czasów.

AFRYKA NA WESOŁO Musiałam! Mam nadzieję, że Wam też skutecznie poprawi humor ten niedługi filmik ;)
MOGLIŚCIE PRZEOCZYĆ...

CUKIER WANILIOWY DO ZROBIENIA W KILKA CHWIL Bardzo prosty przepis na prawdziwy, domowy cukier waniliowy. Tańszy niż cukier wanilinowy ze sklepu, pachnie obłędnie i nie zawiera żadnych niepotrzebnych dodatków. 

SPOSOBY NA PRZEZIĘBIENIE W marcu zarazki szaleją na całego, więc podrzucam kilka sprawdzonych sposobów, które nieraz pomogły mi szybko wrócić do zdrowia.

DOMOWA BIBLIOTECZKA - GARŚĆ INSPIRACJI Całkiem spora garść, bo artykuł jest dość obszerny. Zawiera zarówno zdjęcia z pięknymi przykładami, jak i kilka pomysłów na kreatywne ułożenie księgozbioru, a ponadto wskazówki, jak należy przechowywać książki i książkowe must have!
WASZE LINKI...

Pora na linki prowadzące do Waszych najciekawszych artykułów. Podzielcie się nimi z innymi! Możecie dodawać jeden, dwa lub nawet kilka linków, jeśli tylko uznacie je za wartościowe :) Zapraszam do zabawy!
Linki dodajemy poprzez niebieski przycisk ADD YOUR LINK