SMACZNE WALENTYNKIWalentynek wokół coraz więcej. W sklepach czerwono, w kwiaciarniach pełno serduszek. Nawet z supermarketów wylewają się tandetne must have walentynkowe, z półek krzyczą bombonierki, pluszaki i poduszki. Zamiast kupować badziewia, które już w okolicach 18 lutego wylądują na dnie jakiejś szuflady, lepiej ugotować lub upiec coś wspólnie - wszak przez żołądek do serca! ;)

Ja w Walentynki stawiam na prostotę i szybkość przygotowania. Co nie znaczy, że nie będzie smacznie, zdrowo i romantycznie! Chodzi mi o to, by nie spędzać w kuchni kilku godzin, po których wyjdziemy zgrzani, zmęczeni i zniechęceni do świętowania dnia zakochanych. Zatem jak przygotować smaczne Walentynki?

Przygotowałam dla Was kilka wariantów prostych sałatek i tylko od Was zależy, które z nich wykorzystacie 14 lutego :) Podaję listę składników, które następnie wystarczy po prostu wymieszać i... danie gotowe!Jeśli nie chcecie decydować się na typową sałatkę, możecie wybrać przekąski, które świetnie uzupełnią wino ;) Zaleznie od Waszych upodobań można zaserwować np. deskę serów z orzechami, oliwkami, winogronami czy jakimikolwiek warzywami. Nie trzymajcie się sztywnych reguł i schematów, przeciwnie: pozwólcie sobie na eksperymenty :)


Jeśli chcecie zrobić coś ambitniejszego, proponuję wspólne pieczenie chleba! Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne, a zapach świeżego, własnoręcznie upieczonego bochenka jest niepowtarzalny. Poniżej podaję przepis, który możecie wydrukować albo przesłać na telefon lub tablet i korzystać z niego w trakcie przyrządzania. Przepis znalazłam u Agnieszki Maciąg; sprawdzałam - jest bajecznie prosty ;) Powodzenia!


A co, jeśli kompletnie nie macie czasu na jakiekolwiek przygotowania? Kupcie owoce, wino i wykorzystajcie któryś z moich sposobów na miłe spędzenie Walentynek last minute ;)

Wpis jest kontynuacją wyzwania Blogujemy z Uczuciem, które znajdziesz na blogu Życie Inspiruje. Zachęcam do wzięcia udziału, jeszcze nie jest za późno :)

BĄDŹ NA BIEŻĄCO: