JAK ODŚWIEŻYĆ DOM NA WIOSNĘ? 7 PORAD!Czy czujecie wiosnę? Otwórzcie szeroko okno i odetchnijcie głęboko! Na zewnątrz jest już ciepło, ptaszki budują swoje gniazdka, wesoło poćwierkując, a trawa nabiera coraz bardziej zielonego koloru. I tylko w naszych domach zima jeszcze kisi się w najlepsze. Pora wygonić ją daleko, by odpoczęła i tym razem powróciła we właściwym momencie!

Przynoszę Wam dziś kilka sposobów na odświeżenie przestrzeni wokół. Od kilku dni, odkąd słonko zaczęło grzać mnie z samego rana, siedzę i rozmyślam jak sprawić, by moje mieszkanie nabrało świeżego, wiosennego charakteru. Poniżej znajdziecie efekty mojego dumania, które z pewnością pomogą Wam w organizacji przedsięwzięcia i zmobilizują do zmian!

1. ZMIEŃCIE DODATKI. Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie niepozorne drobiazgi często "robią" wnętrze. Czasem wystarczy cieżkie bordowe zasłony zamienić na zwiewne turkusowe pasma lekkiego materiału, by pomieszczenie nabrało zupełnie innego charakteru. Rozejrzyjcie się więc wokół i schowajcie wszystko, co kojarzy się jesiennie lub zimowo. Na miejsce usuniętych przedmiotów poszukajcie w pudłach i szufladach (na pewno macie takie miejsca-graciarnie) dekoracji w wiosennych barwach, przywodzących na myśl słońce, błękitne niebo i pąki kwiatów.

2. NAPRAWCIE WSZYSTKIE POPSUTE SPRZĘTY. Nic tak nie niszczy dobrego humoru wiosną, jak popsuty ekspres do kawy czy suszarka do włosów. To samo tyczy się deski do prasowania, obwisłych drzwiczek od szafki i pękniętego kosza na śmieci. Jeśli czegoś naprawić się nie da, najwyższa pora pożegnać się z tym przedmiotem. Bez sentymentów. Należy mu się zasłużona emerytura.

3. WYMIEŃCIE NARZĘDZIA. Przygotujcie sobie zestaw takich podręcznych przydasiów, by nie trzeba było szukać młotka po całym garażu, gdy przyjdzie Wam do głowy genialna aranżacja zdjęć z Hiszpanii albo przemalowanie salonu na kolor burzy piaskowej ;)4. ZASADŹCIE ŚWIEŻE ZIOŁA. Załóżcie swój miniogródek, w którym latwo zaopatrzycie się w soczyście zieloną bazylię, świeżutki szczypiorek i bosko pachnącą pietruszkę. Możecie je uprawiać na parapecie, w specjalnych pojemnikach mocowanych na relingach lub po prostu na balkonie. Nie zapomnijcie tylko, by zapewnić im staly dopływ światła słonecznego i regularnie podlewajcie!

5. ZRÓBCIE PRZEMEBLOWANIE. To najlepszy czas na wcielenie w życie tego, o czym tak intensywnie myśleliście w okolicy Bożego Narodzenia. Lepszego momentu nie będzie! Przeznaczcie sobie na to kilka godzin, podczas których zdążycie zaplanować zmiany, zorganizować przestrzeń, by móc swobodnie się poruszać po pokoju oraz ustawić perfekcyjnie każdy mebel.

6. ZABIERZCIE SIĘ ZA PORZĄDKI. Nie żartuję. Nawet jeśli Wasi goście nie zaglądają do tej zagraconej szafki łazienkowej. Już sama świadomość bałaganu irytuje nas z samego rana i dobija wieczorem, po przyjściu z bardzo wyczerpującej pracy.

7. PRZEPROWADŹCIE DROBNY REMONT. Proponuję odświeżenie koloru ścian, wymianę uchwytów w komodzie czy też wreszcie ukrycie kabli plączących się wiecznie pod nogami pod listwą maskującą. Wbrew pozorom te niewielkie zmiany sprawią, że wnętrze wydawać się będzie "skończone" i przemyślane. Pozbędziecie się też pozorów bałaganu, na który zwykle składają się właśnie poplątane kable, źle dopasowane karnisze czy zbyt wysoko umieszczony telewizor.