JAK WYBRAĆ TELEFON KOMÓRKOWY? 7 WSKAZÓWEK!Średnio raz na dwa lata stajemy przed trudnym wyborem nowego telefonu komórkowego. Zastanawiamy się wówczas, który model wybrać, czym się kierować, by nie kupić bubla, a jak już wybierzemy ten jedyny, idealny - jaki kolor będzie najlepszy?
Przygotowałam więc dla Was krótką ściągę, która powinna pomóc Wam podjąć tą decyzję i dokonać właściwego wyboru, a także odpowiedzieć na pytanie "jak wybrać telefon komórkowy".


Jak wybrać telefon komórkowy?

1. Zwróć uwagę na jakość wykonania. Najczęściej już trzymając urządzenie w dłoni możemy ocenić, czy jest solidnie wykonany. Przyjrzyj się wszystkim łączeniom oraz solidności wykończenia szczegółów. Oceń, czy elementy ozdobne są przytwierdzone jak należy, otwórz klapkę i rzuć okiem do środka i po prostu określ, czy nie trzymasz w dłoni zwyczajnej tandety. Osobiście uważam, że aluminiowe wykończenie ramki to absolutna konieczność. Jeśli obudowa z plastiku, to grubego i porządnego na tyle, by sprawiał wrażenie trwalszego surowca. To właśnie te cechy charakteryzują dobry telefon komórkowy.

2. Cena. Aspekt ważny nie tylko z oczywistych powodów. Musisz pamiętać o tym, że za kolejne 1-2 lata będziesz chciał zmienić model na nowszy, a ten jeszcze komuś sprzedać. Zastanów się więc, ile może być wart Twój telefon za ten czas i czy wiele na nim nie stracisz. Co się liczy w takich sytuacjach? Producent, popularność modelu, parametry, stopień zużycia i data zakupu...

3. ...co prowadzi nas do punktu kolejnego, podkreślającego wagę gwarancji. Dodatkowy rok czy kilka miesięcy okresu ochronnego od uszkodzeń mechanicznych mogą być ważną zaletą, a jeśli gwarancja jest dłuższa niż standardowe 2 lata, może to być świetny argument podczas negocjacji ceny przy późniejszej sprzedaży urządzenia.

4. Funkcje, takie jak np. aparat. To bardzo ważne, by dostosować urządzenie do swoich potrzeb. Jeśli pstrykasz sporo zdjęć, a jednocześnie jesteś na okrągło w ruchu i nie zawsze możesz mieć przy sobie lustrzankę, skup się na jakości aparatu w telefonie. Zwróć uwagę na rozdzielczość, zoom, a także z czego wykonano ten maleńki obiektyw.
Jeśli lubisz ciekawe gadżety, z pewnością zainteresuje Cię możliwość odblokowania telefonu przy pomocy skanera linii papilarnych - w ten sam sposób możesz także uruchomić różne aplikacje. Coraz więcej telefonów posiada obecnie taką możliwość.
Zauważyłam, że zwykle to właśnie funkcje urządzenia sprawiają, że jest to dla potencjalnego użytkownika idealny telefon komórkowy. Sama pisałam niedawno o tym, czym jest dla mnie mój smartphone. To bardzo ważne pytanie, które należy sobie zadać na samym początku.

5. Data premiery. Jeśli zależy Ci na aktualizacjach oprogramowania i wydajności, dzięki której telefon nadąży za Twoimi potrzebami, musisz zwrócić uwagę, czy telefon nie jest na rynku od dawna. Często producenci odnawiają modele, które dobrze się sprzedawały - rozejrzyj się, czy nie wydali nowej wersji urządzenia, które przypadło Ci do gustu, a na rynku jest już od 3 lat.

6. Rozmiar. Musisz zastanowić się, do czego będzie służył Twój telefon. Codziennie biegasz, a muzyki słuchasz właśnie z telefonu? Zdecyduj się na niewielki model, który zmieści się do saszetki na ramię, kieszeni spodni czy po prostu łatwo będzie Ci go trzymać w dłoni.
Jesteś raczej typem biznesmena, który ciągle wysyła maile z telefonu, często coś notuje, przegląda internet i musi być non-stop online? Poszukaj urządzenia, które dzięki dużemu wyświetlaczowi stanie na wysokości zadania. Aha, nie zapomnij o rysiku!

7. Subiektywne względy estetyczne: kolor, kształt, faktura obudowy... Czyli wszystkie te cechy, które skłonią Cię do okrzyku: "wow, jaki zajebisty piękny smartphone!" :)

Na koniec chcę Ci podpowiedzieć, by podczas wyboru odpowiedniego urrządzenia nie sugerować się jedynie radami sprzedawcy, ale polegać głównie na własnej wiedzy i intuicji. Dopytuj, precyzuj i nie bój się powiedzieć, że musisz się zastanowić! Tylko tak masz szansę na wybór idealnego telefonu!